تکالیف مربوط به مالیات اشخاص

تکالیف مربوط به مالیات اشخاص

تکالیف مربوط به مالیات اشخاص

برخی تکالیف مربوط به امورات مالیاتی اشخاص

یک – تعهد و پلمپ دفاتر حسابداری :

همزمان با تاسیس شرکت مدیران موظف هستند دفاتر حسابداری . روزنامه و کل . را  از سامانه ثبت شرکتها قسمت دفاتر قانونی تهیه نمایند تا کلیه عملیات مالی   شرکت در آنها ثبت شود.

دفاتر حسابداری هر سال مالی باید قبل از آغاز سال مربوطه تهیه شود و در صورت عدم تهیه دفاتر پلمپ شده ، ممیز مالیاتی معمولا مالیات شرکت را علی الراس می نماید .

دو – تکمیل پرونده مالیاتی شرکت :

پس از چاپ آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور ، بخشی در وزارت امور اقتصادی و دارایی آگهی ثبت شرکت را شناسایی و اقدام به افتتاح پرونده مالیاتی برای شرکت می نمایند .

مدیران شرکت موظف هستند پس از تکمیل پرونده مالیاتی در پاسیان هر سال مالی اظهارنامه مالیاتی سال مربوطه را به حوزه مالیاتی تعیین شده تسلیم نمایند .

سه – نگهداری دفاتر حسابداری :

دفاتر پلمپ شده حسابداری باید به طور روزانه و یا حسب مورد نگهداری شود کلیه ی عملیات مالی مالی شرکت اعم از دریافت ، پرداخت ، تعهد و ……..  باید در با رعایت شیوه های مقبول حسابداری و همچنین طبق قوانین مقررات کشور در دفاتر حسابداری منعکس شود ، تخلف از ظوابط ذکر شده باعث رد دفاتر شده و در نهایت مالیات علی الراس خواهد شد .

چهار – تهیه و تسلیم اظهارنامه مالیاتی سالیانه :

کلیه ی شرکت ها موظف هستند حداکثر در مدت چهار ماه پس از پایان سال مالی اظهارنامه های مالیاتی مربوط به سال قبل  را تکمیل و به حوزه مالیاتی تعیین شده تسلیم نمایند .

چنانچه سال مالی شرکت از اول فروردین تا آخر اسفند  طبق تقویم مرسوم شمسی باشد شرکت می بایست تا سی و یک ام تیر ماه سال بعد به اظهارنامه مالیاتی مربوطه را تکمیل و تسلیم نماید .

پنج – مفاصا حساب مالیاتی شرکت ها و افراد :

کلیه ی شرکت های شاغل در ایران موظفند مالیات قطعی متعلق به در آمد خود و مالیات تکلیفی مربوطه را در وجه وزارت امور اقتصادی و داراریی بپردازد . که مهلت پرداخت مالیات حقوق یک ماه پس از پرداخت حقوق می باشد .

عدم پرداخت مالیات قطعی شده منجر به ایجاد جریمه برای شرکت و اقدامات قانونی می شود .

برای سترسی به مطالب می توانید وارد کانال حسابداران شوید . کانال حسابداران  را از   اینجا   وارد شوید .

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تماس با کارشناسان ما می توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۸۶۵ و ۹۰۹۲۳۰۵۹۴۳ و ۷۰۷۰۵۰۸۶ تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.